Salı , Nisan 23 2024
Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!
Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Genellikle kendi emekli müşterilerine daha mühim yararlar yayınlayan emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, başka banka müşterilerinin de dikkatini çekmek amacıyla emeklilere yönelik değişik çoğu kampanya düzenlemektedir. Emekli aylığının devlet emniyetinde olması, bankaların emeklilere basit kredi vermelerindeki en mühim unsurlardan biridir.

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisinde bankalar kredi kullandırdıkları vakit bir faiz uygularlar. Bu faizler her bankaya göre değişmektedir. Faizsiz olarak kredi bu sebeple yoktur. Ama birtakım bankalar islami şartlara göre kredi verdikleri amacıyla faiz prosedürü uygulamazlar ve faizsiz helal kredi verirler.

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

FİBABANKA

18 ay vade opsiyonuyla 3 bin liraya kadar emeklilere faizsiz kredi veren banka, kendi müşterilerine yönelik bir üstünlük sunmaktadır. Yani değişik banka müşterisi olanların, bu krediden yararlanma hakları bulunmuyor.

Banka emekli maaş müşterilerine verilen kredi kapsamında, 18 aya kadar geniş bir geri ödeme alternatifi vererek sektörde olabildiğince iddialı bir kredi imkânı sunmaktadır. Kredinin alt vade limiti ise, 12 aydır. Yani vadelerinizi, 12 ile 18 ay arasında seçmeniz olasıdür.

3 bin TL’ye kadar sarfedilen kredi amacıyla faiz almayan banka, müşteri sadakat programına göre 3 bin TL üzeri kredi talep eden müşterileri amacıyla gene 3 bin TL kadar olan alanına faiz işletmeyip, kredinin geri kalan alanı amacıyla faiz alabilmektadır.

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Albaraka Türk

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasındaki Albaraka Türk, 20 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanlarından yararlanmanızı sağlıyor. Çekilen kredinin %0,5’i oranında kredi tahsis ücreti alan banka, vereceği kredi amacıyla faiz talebinde bulunmamaktadır.

Bu imkânı uzun vakittir banka müşterisi olan emekliler ve maaş hesabını Albaraka Türk’e taşıyanlara yayınlayan katılım bankası, 12 ay vadeyle bu krediden emeklilerin yararlanmasını sağlamaktadır.
Kredi çeken her müşterinin kesinlikle ferdi kaza sigortası primi ödemesi de, kredinin şartları arasında yer alabilmektadır.

Yukarıda saymış olduğumuz iki banka, uzun süredir emeklilere faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alsalar da, vakit vakit bu kampanyayı sonlandırmaktadırlar. Bu amaçla emekliler amacıyla bu imkânı yayınlayan bankaların takibini, internet sitemiz üzerinden sık sık yapmanızda yarar bulunmaktadır.

Emeklilere Müjde O Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor!

Emeklilerin Kredi Alabilmesi İçin Şu Şartları Sağlaması Gerekir

Emekli olan bireylerin, faizli ya da faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilmeleri amacıyla alttaki şartları sağlıyor olması gerekmektedir. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, yaş ve hastalıklara bağlı olarak risk hali değerlendirmesi yaparak, birtakım kriterleri göz önüne alabilmektadır.

• Emeklilerin bankadan kredi çekebilmeleri amacıyla lüzumlu olan yaş sınırı, 75 yaştır. Bazı bankalar bu sınırı 80 olarak belirlemekle birlikte, bu yaşlardan daha ihtiyar olan kimseler risk grubunda değerlendirildiği amacıyla kredi almaları pek olası değildir.

• Her ne kadar emekli maaşı devlet emniyeti altında olsa da, kredi çekmek isteyen emeklinin tamamıyla kara listede olmaması mühimdir. Kara listede olan emeklilerin, kredi çekebilmesi olabildiğince zor hem de imkansızdır.

• Çekilmek dilenen kredi tutarının aylık taksiti, emekli maaşının yarısından çok olamamaktadır. Bu amaçla alınan maaşın miktarı, kredi tutarında da belirleyici rol oynamaktadır.

• Bankalar emekliler amacıyla genellikle, 36 ile 48 ay arasında vade üst limiti belirlemektedir. Yaş faktörünü öneme alan bankalar, gereksinim kredileri amacıyla en çok 36 ay vade imkânı sunarken, taşıt kredileri amacıyla ise 48 ay vade imkânı vermektedir. Bazı bankalarda vade üst limiti, biraz daha yüksek olabilmektedir.

• Herhangi bir gayrimenkulünü ipotek ettirerek kredi çekmek isteyen emeklinin evli olması halinda, kesinlikle eşinin yazılı ve imzalı izni olma koşulu bulunmaktadır.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir