Cuma , Haziran 21 2024
Kira Zorluğu Çeken Vatandaşlara 755 TL Kadar Maddi Destek!
Kira Zorluğu Çeken Vatandaşlara 755 TL Kadar Maddi Destek!

Kira Zorluğu Çeken Vatandaşlara 755 TL Kadar Maddi Destek!

Kira Zorluğu Çeken Vatandaşlara 755 TL Kadar Maddi Destek! Corona Virüs salgını sebebi ile kira kredi ödemelerinde zorluk çeken vatandaşlara yardım geliyor.Gerekli müracaatların yapılması ardından 755 TL’ye kadar yardım veriliyor.

Özellikle virüs salgını ile zor vakitler hayat sürdüğümüz şu vakitlerde çoğu şahıs değişik yardım ve desteklerden yararlanma imkanı da bulunuyor.

Bu yardım ve destekler değişik kalemlerde sağlanmakta olup şunlar arasında ise kira ödemede güçlük çekenler amacıyla kira yardımı yer alıyor. Kira yardımı alabilmek isteyen yurttaşların ise sağlaması gereken birtakım müracaat şartları yer alabilmekta olup aynı vakitte nereye ve nasıl müracaat yapılacağına dair açıklamalar ise detaylarda yer alabilmektadır.

Kira Yardımı Şartları Nelerdir?

Kira yardımı alabilmek isteyen yurttaşların sağlaması gereken şartlar arasında bireylerin gayrimenkul varlığının bulunmaması, kira yardımı alacak bireylerin sigortalı olarak bir iş yerinde çalışmıyor olması, devletten diğer bir kalemde yardım ve destek alınmıyor olması, işsizlik maaşı almamak, gelir belirlenmesi neticesine ideal olmak müracaat şartlarının sağlanması gerekmektedir.

Kira yardımları alınan devlet kurumuna ve mali hale göre değişmekte olup büyükşehir belediyesi olmak üzere 595 TL ile 960 TL arasında değişen bir vücut ödenmektedir.

Bakanlığın illere göre değişen kira yardımları da olmakta olup bu yardımlar da 595 TL’den 755 TL’ye kadar değişebilmektedir. Aynı vakitte illere göre kira yardımı kentsel dönüşüm kapsamında değişebilmektedir. Kentsel dönüşüm amacıyla ise ödenen tutar da birtakım şartlara göre değişmektedir.

Nereye Başvuru Yapılır?

Devlet yönünden sağlanan kira yardımları değişik kurumlar yönünden sağlanmakta olup bu çerçevede Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetlere bağlı sosyal yardımlaşma müdürlükleri,

Kaymakamlık, Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları,Belediyeler,Özel vakıflar,Dernekler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yönünden verilmektedir.

Kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımından yaralanmak isteyenler amacıyla https://www.turkiye.gov.tr/csb-kentsel-donusum-kira-yardimi-basvurusu-4621 e-devlet adresinden müracaat gerçekleştirmek mümkündür. Diğer kira yardımları amacıyla ise bireylerin alakalı kurumların il ya da ilçe müdürlüklerine müracaat yapmaları mümkündür.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

2 Yorum

  1. Selamın aleyküm arkadaşlar iyi günler nasılsınız benim kredi borcu çok yardım almak istiyorum bana yardım edilebilirmi

  2. Benim yardıma ihtiyacım var çok 3 çocuk bakıyorum evimin kira

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir