Çarşamba , Mayıs 22 2024
emeklilere-zam-oncesi-602tl-maas-destegi-emekl-maasi
Emeklilere Zam Öncesi 602 TL Maaş Desteği

Emeklilere Zam Öncesi 602 TL Maaş Desteği! Devlet Tarafından Emekli Maaşı Hediyesi!

Emekliler için planlanan temmuz ayı zamları beklenirken, yüzleri güldürecek yeni haber geldi. Bütün emeklilerin faydalanabileceği 602 TL maaş eklemesi gündeme geldi. Maaşların yükseleceği tasarı gerekli düzenlemelere ve onay sürecine girmiş bulunmaktadır. Emekli maaşına zam ne zaman yapılacak? 602 TL emekli maaşı desteği başvuru şartları nelerdir?

 

Emekli maaşı için belirlenen ve onaylanmasının ardından harekete geçilecek, temmuz ayı zamları beklenirken yeni tasarı uygulanmasına geçilecektir. Yapılacak maaş desteği sayesinde korona virüs nedeni ile oluşan moral düşüklüğünün yükseltilmesi ve bayrama yaklaşırken ek yardım olması planlanmıştır.

TÜED tarafından gerçekleştirilen destek önerisi onaylanması durumunda, emeklilere aylık maaşlarının yüzde 6 ya da üstü oranlarda yardımda bulunacağı belirtildi. Ödenen en fazla emekli maaşı alandan, en az maaşı alan vatandaşlara kadar 370 TL ve üstü ek gelirden faydalanacaktır.

 

Temmuz Ayı Öncesinde Emeklilere Zam Tasarısı

Emekli maaşlarında her ay gerçekleşen yardım ödemesi yapılıyor. Ancak bu ödemelerin yüzde 4 oranlarında olması vatandaş için az kaldığı ön görülüyordu. Bundan ötürü TÜED tarafından yeni zam tasarısı hakkında talep başlatıldı. Ek ödemeler için yapılacak olan yüzde artışı sayesinde aylık 602 TL gibi oran artışları olacaktır. Artış talebinin onaylanması ile beraber aylık emekli maaşlarının gelecek zammı hakkında yeni tasarılar üzerinde çalışılmaya başlanacağı bildirildi.

 

Emekli Maaşlarında Artış Ne kadar Olacak?

Geliri dar olan ve geçim sorunları yaşayan emeklileri sevindiren yeni yardım tasarısı emeklilerin yüzünü güldürdü. Ancak belirlenen aylık maaşa ek gelir fiyatları ne kadar olacağı hala aklınızı karıştırıyor olabilir. Her ay düzenli olarak yüzde 6 ve üstü maaş artışlarında hesaplamalar aylık alınan maaş üzerinden belirlenecektir. SSK ve BAĞKUR üzerinden emekli olan bütün vatandaşlar için düzenlenen yeni uygulamada en yüksek ödeme 245 TL olarak ilerliyordu. TÜED tarafından onaylanması amacı ile gönderilen uygulama sayesinde bu ek ücret 602 TL olarak değişecektir. Ek gelirler aylık maaş üzerinden hesaplandığında ise;

1500 TL olan maaş için 150 TL, 2000 TL olan maaş için 200 TL ve 3000 TL olan maaş için 300 TL ödeme yapılacaktır.

Rate this post

Hakkında

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir