Cuma , Haziran 21 2024
Karantina Boyunca Evde Nasıl Vakit Geçirilebilir?

Karantina Boyunca Evde Nasıl Vakit Geçirilebilir?

Karantina süreci hepimizin yerine göre bunaldığı, yerine göre depresyona girdiği fakat bu süreci herkesin yaşadığını düşünerek bir nebze olsun sakinleştiği bir süreç. Bu süreçte fazlasıyla boş vaktimiz olduğu için yapacağımız işleri halletmemiz, kalan zamanda da daha fazla sıkılmamak ve bunalmamak adına vaktimizi verimli bir şekilde değerlendirmemiz daha iyi olur. İşte evde vaktimizi verimli değerlendirebileceğimiz aktiviteler.

Neler Yapılmalı?

l Keyifli zaman için yapboz yapılabilir. Yapboz hem zekâyı geliştirir hem de yapboz yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Yapbozun uğraştırıcı olması ve sevdiğiniz bir desende olması yaparken daha da keyiflenmenize yardımcı olur.
l Kitap okumak en iyi alternatif ve en geliştirici aktivitedir. Kitaplığınızda bekleyen, ertelediğiniz kitapları okuyabilir, hatta bu kitapları evde sosyal medya hesabınızda paylaşabilirsiniz.

l Boyama yapmak harika bir zihin dinlendiricidir. Varsa çocuklarınızla birlikte boyama yapabilir hem onların eğlenmesini hem de kendinizin eğlenmesini sağlayabilirsiniz.

l Karantinada en zorlandığımız konu ise bakım konusu. Evde otururken pijamalarımız üstümüzdeyken harekete geçip bakım yapmak insana biraz zorlayıcı gelebilir. Fakat bu sürecin geçici olduğunu düşünürsek bakım yapmamız şarttır. Kendimizi iyi hissetmek için de bir yoldur aslında. Bu süreci de öncesinde düzenli kullanamadığımız bakım ürünlerini deneyimlemek ve fikir oluşturmak adına iyi bir fırsat olarak görebiliriz.

l Her gün olmasa bile evi temizleyebilir, dolaplarınızın içini düzenleyebilir, makyaj fırçalarınızı yıkayabilir, kitaplığınızı düzenleyebilir, odanızdaki eşyaların yerini kafanıza göre yerinden oynatabilirsiniz. Hatta duvar boyayabilir, odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

l Karantina süresince yaptığımız büyük hatalardan biri de canımız sıkıldıkça yemek yemektir. Bu süreçte sağlıklı beslenmeli, en azından evde kilo almamaya dikkat etmeliyiz. Bunun yolu ise spor yapmaktan geçer. Evde dans edebilir, zumba yapabilir, leslie yapabilir ya da günlük bölgesel egzersizler yapabiliriz. Bunun için YouTube’den yararlanabilir ya da Instagram üzerinden canlı yayınları takip edebilirsiniz.

l Arkadaşlarınızı ya da ailenizden uzaktaysanız onları görüntülü arayabilir, evdeyken özleminizi biraz olsun giderebilirsiniz.

l Eğer beceriniz olan fakat üzerinde uğraşmadığınız bir hobiniz var ise yoğunlaşmak için iyi bir zaman dilimi. Evde takı yapabilir, süsleme yapabilir, kitap yazabilir hatta bunları ticarete dönüştürebilirsiniz.

l Arkadaşlarınızla online oyunlar oynayabilir hem eğlenirsiniz hem de birlikte vakit geçirmek için bir fırsat doğmuş olur.
l Daha önce izlemek istediğiniz ama fırsat bulamadığınız filmleri evde izleyebilir, Netflix üzerinden yeni diziler izlemeye başlayabilirsiniz.
l Eğer çalışıyorsanız ya da okuyorsanız işinizi ve online derslerinizi sürecin rehavetine kapılıp aksatmamanızı öneririz. Bu sürecin geçici olduğunu unutmayın.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir