Cumartesi , Şubat 27 2021
Emekliye İkinci Bayram Aylık 2767 TL Maaş.. Banka Promosyon Ödemesi!
Emekliye İkinci Bayram Aylık 2767 TL Maaş.. Banka Promosyon Ödemesi!

Emekliye İkinci Bayram Aylık 2767 TL Maaş.. Banka Promosyon Ödemesi!

Emekliye İkinci Bayram Aylık 2767 TL Maaş.. Banka Promosyon Ödemesi! Emekli maaşlarına senenin ilk yarısı amacıyla maaş zammı ve enflasyonun aşılması halinde ise ek zam yapılacak.

Temmuz ayında belli olacak maaş zammının sonrası ilaveten emekliler Temmuz’da ikinci bayram ikramiyesini alacaklar. Peki Temmuz ayında emekliler ne kadar maaş zammı alacaklar? En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Memurlar ne kadar maaş alacaklar? Bütün detaylar haberimizde.

Emekli vatandaşlar yaz aylarında yaklaştığımız şu zamanlarda hem maaşlara yapılacak zamları araştırıyorlar hemde emeklilere sağlanacak ek destekler olup olmdığını merak ediyorlar.

Corona virüs salgını kapsamında hükümetin ekonomi programında yer alan emekliler amacıyla maaş düzenlemesi yapılmıştı. En düşük emekli maaşının 1500 TL’ye yükseltilmesinin sonrası gözler bir ileri zam tutarına çevrildi.

EMEKLİLERİN YENİ MAAŞ ZAMMI Emekli

yurttaşların maaşlarına bir ileri zam Temmuz ayında yapılacak. Bu zam seviyesi mevzuatta yer alan düzenlemelere göre yapılacak. SSK ve Bağkur Emeklileri enflasyon seviyesinda zam alacaklar. Memur emeklileri ise en az yüzde 4 zam ve enflasyon değişik oluşması halinde bir o oranda zam alacaklar.

Bu kapsamda emekli maaşları Temmuz ayında mühim ölçüde artacak. Burada SSK ve Bağkur emeklileri amacıyla bir ön görü yürütmek zor. Zİra enflasyon civarlarına göre yapılacak zam seviyesi, ekonomi yaşanan son ilerlemeler nedeniyle beklentilerin uzağında kalabilir. Fakat memur emeklileri amacıyla hesaplamalar daha öngörülebilir.

Maaşlara hakem kurulu kararı kapsamında yüzde 4 zam ve bu senenin ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark yansıtılacak. Bu karar kapsamında bütün memur emeklileri en az yüzde 4 zam alacaklar. Şuanda en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 661 TL, bu zam ile beraber bu rakam 2 bin 767 TL’ye yükselecek. Enflasyon değişik oluşması halde maaşlar daha da artacak.

2020 YILI EK ÖDEMELERİ

Emekli vatandaşlar Ocak Ayı ayında zamlı maaşlarını almışlardı. Emeklilere 2020 seneninın Mart ayı döneminde banka promosyon ödemeleri yapıldı. Nisan ayı döneminde ise bayram ikramiyeleri ödendi. Temmuz ayında da hem maaş zammı hemde ikinci bayram ikramiyeleri ödenecek.

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Şekilli Yazı Yazma - Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Şekilli Yazı Yazma – Instagram Şekilli Yazı Yazma Sitesi

Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformların yüzbinlerce kullanıcı mevcut. Bu kullanıcılar arasından sıyrılmak …

ozel-bankalar-konut-kredisi-icin-kamu-bankalari-ile-yarisa-girdi

Özel bankalar konut kredisi için kamu bankaları ile yarışa girdi! Hangi bankalar konut kredisinde faiz indirimi yaptı

Korona virüs salgını sebebi ile yaşanan ve son aylardır etkisini ekonomi sorunlarında belirtmesiyle kamu bankaları …

Bir Yorum

  1. Mart 2020 tarihinde Banka otomasyonu almadım. Ne zaman verilecek onu da bilmiyorum.Bu konuda yetkili ağızdan bir açıklama bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir