Cuma , Haziran 21 2024
Mansur yavaş destek
Mansur yavaş destek

Mansur Yavaş’tan Korona nedeniyle gıda ve nakit yardımı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü sebebiyle işinden olan vatandaşlara besin ve nakit yardımı yapılacağını açıkladı.

Çin’de başlayan ve dünyayı etkileri altına alan corona virüsü Avrupa’da milyonlarca insanı etkiledikten sonra Türkiye’de de meydana çıkmıştı.

Hükümet virüs salgınıyla alakalı şimdilik bir sokağa çıkma yasağı ilan etmese de vatandaşlara mecbur kalmadıkça sokağa çıkmama ikazında bulundu.

Uyarıyı öneme alan mesul vatandaşlar sokağa çıkmazken birtakım vatandaşlar hayatlarını devam ettirmek amacıyla işe gitmek mecburiyetinde kaldı. Bazı işletmeler ise çalışanlarını bedava izne çıkararak dükkanlarını kapattı.

Ücretsiz izne çıkarılan binlerce vatandaş corona salgını sebebiyle diğer bir gelir sağlayamadığı amacıyla mağdur oldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise bu mağduriyeti gidermek amacıyla harekete geçerek işsiz kalan vatandaşlara besin ve nakit yardımı yapılacağını duyurdu.

DETAYLAR PAZARTESİ AÇIKLANACAK

Yavaş sosyal medyadan paylaştığı mesajında şunları söyledi:

*Değerli Hemşehrilerim,

*Koronavirüs salgını sebebi ile işini ve gelirini kaybeden bütün ailelere derli toplu olarak besin yardımı ve nakit desteği sağlamak amacıyla hazırlığımızı tamamladık.

*Pazartesi günü detayları sizlere duyuracağız. Gün dayanışma günüdür, zorlukları eş güdümlü aşacağız.

Mansur yavaş destek
Mansur yavaş destek
Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

2 Yorum

  1. Devletten maddi yardım istiyorum

  2. Recep çetindağ

    Selamün aleyküm herkim okuyorsa hepinize saygım var ben Diyarbakır Çermik CHP yönetimindeyim ve 7 yılındır ama işim düşüyor belediye hiç yardımcı olmuyor lar niye sayglı abilerim arkadaşlarım bütün CHP Parti miz vergimizi veriyoruz niye akp olmadınız için ve AKP sadece yandaş larna var başka kimse yardımı yok 3çocuk var toplam 5 kişiyiz hiç gelirim yok ve yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten çok zor durumda yim inancınz olsun çok zor durumda olmayadım bunu yazmazdım hepinizi saygılarımla selamlıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir