Cumartesi , Nisan 20 2024
Bankalardan vatandaşa koronavirüs faizi

Bankalardan vatandaşa koronavirüs faizi

Birçok banka, koronavirüs krizi nedeniyle insanlara destek olma amacıyla özel faiz oranlarına sahip kredi sunuyor. İşte bankaların koronavirüse özel faizli kredi seçenekleri.

Dünya genelinde 700 binden fazla kişiye bulaşan koronavirüs, ekonomik dengeleri alt üst etti. Koronavirüs etkisiyle çalışamayan vatandaşların ya da işleri duran esnafın imdadına ise bankalar yetişti.

Koronavirüs faizi olarak basında yer bulan banka düzenlemeleri kapsamında müşterilerin bu krizi hasarsız atlatmasını amaçlayan bazı bankalar, borç erteleme, ilave kredi kartı limit artışı ve düşük faizli borç yapılandırma gibi seçenekler sundular.

2008 krizinin ardından, ekonominin gördüğü en büyük kriz olan kovid-19 salgınında, Türkiye’de birçok banka elini taşın altına koydu. Kredi ödemelerinde zorlanan vatandaşlara, koronavirüs faizi olarak adlandırılan özel teklifleri sunan bankalar ve yaptıkları uygulamalar şu şekilde oldu.

Akbank

Akbank, koronavirüs krizi nedeniyle bireysel ve kurumsal müşterilerine, talep etmeleri durumunda 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemelerini, 30 Haziran’a erteleyecek.

Garanti BBVA

Garanti BBVA da, koronavirüs kapsamında kredi ödemelerinde müşterilerine kolaylık sağlayan bankalar içinde. Banka, kredi ödemelerinde herhangi bir ek koşul sunmadan, 30 Haziran’a kadar borç öteleme fırsatı sunuyor.
Koronavirüse özel faiz uygulaması ile Garanti BBVA, bireysel müşterilerinin kredi ve ek hesap ödemelerinde de 3 aya kadar erteleme fırsatı sunacak.

Halkbank

Halkbank, koronavirüs krizine karşı müşterilerine destek olmak amacıyla, 31 Mart tarihine kadar olan taksit ve faiz ile, ana parayı ödeyemeyen müşterilerinin ödemelerinde erteleme sunuyor. Esnaf kredilerinde ise, Nisan ile Haziran arasında vadesi gelen borçları, 3 aya kadar faizsiz erteleme imkanı sunuluyor.

Halkbank aynı zamanda, esnaflara özel 25 bin lira limitli işletme kredisini de koronavirüse özel faizle veriyor. Daha önce faiz destekli kredi kullanmamış işletmelere, yüzde 4,5 faizli kredi kullanma imkanı sunuluyor. İşletme kredisinin yanında, diğer bir Halkbank teklifi ise 3 ay ödemesiz, 25 bin liraya kadar limitli Paraf Esnaf Kart oldu.
Türkiye İş Bankası
Türkiye iş Bankası, 30 Nisan’a kadar olan kredi ödemelerinde, ek koşul sunmadan 30 Haziran’a kadar öteleme imkanı sunuyor. Banka bunun dışında, ilave limit de sunuyor. Bireysel müşteriler, Türkiye İş Bankası’ndaki kredi kartları ve ek hesapları için de, ödemelerini 3 ay erteleyebilecek.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir