Pazartesi , Temmuz 15 2024
Simflat - 40 mg 80 mg - Simflat Ne İlacı?

Simflat – 40 mg 80 mg – Simflat Ne İlacı?

Sindirim sisteminin bozulması ve gaz sancısı şikayetiyle dahiliye (iç hastalıkları) doktoruna muayene olan hastalara sıklıkla reçete edilen Simflat ilacı, ülkemizin önde gelen ilaç şirketlerinden Abdi İbrahim tarafından üretilir. Etken madde olarak Otilonyum bromür ve Simetikon barındıran Simflat sarı renkli yuvarlak bir hap şeklindedir. Ağızdan alınır.

Simflat nedir?

Doğrudan bağırsakları etkileyen ilaç gevşetici özelliğe sahiptir. Kullanımı takip eden dakikalar içerisinde hasta gaz çıkarmaya başlar ve bağırsakları rahatlar. Kısaca “Simflat neye iyi gelir?” veya “Simflat ne ilacı?” sorularına bu şekilde cevap verilebilir.

Simflat kullanıcı yorumları için en muteber kaynaklardan birisi Ekşi Sözlük’tür. Ufak bir araştırma yaptığımız zaman “Simflat” başlığına yazılanların kahir ekseriyetinin olumlu olduğunu görebiliriz. İlacı kullanan Ekşi Sözlük yazarları uzun süredir çektikleri bağırsak sancısından Simflat 40 mg sayesinde kurtulduklarını belirtmişlerdir.

Aynı şekilde olur olmadık yerde bastıran ve insanın sosyal ilişkilerini olumsuz etkileyen mide gurultusu şikayetine karşı da doktorların tercihi Simflat 80 mg’den yana olabiliyor. Biraz daha incelediğinizde reflü hastalığına karşı da Simflat’ın kullanıldığı bilgisine ulaşabilmeniz mümkün.

Simflat’ın yan etikleri neler?03

İlacın prospektüsünü okuduğumuzda ise baş ağrısı, deri döküntüsü, kaşıntı ve solunum güçlüğü gibi seyrek görülen yan etkilerinin olduğunu görüyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi tüm bu yan etkiler “seyrek” olarak kategorize edilmiş. Yani kullandığınız zaman bu şikayetleri yaşamanız pek muhtemel değil.

SGK tarafından karşılanan Simflat’ı hemen her eczanede bulabilmeniz mümkündür. 40 ve 80 mg olmak üzere iki ayrı formda satılan ilaç yaygın bağırsak ve gaz sancısı şikayetlerine şifa olabiliyor. Fiyatı ise biz bu yazıyı hazırladığımızda 5.57 TL idi. Bu kadar uygun fiyatlı olmasının sebebi, ilacın yerli imal oluşudur.

Son olarak gebelik döneminde Simflat’ın etkilerinin henüz bilinmediğini de belirtmekte fayda var.

 

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nedir?

Kredi Notu Nedir? Kredi notu finansal geçmişinizi ifade eder. Geçmiş dönemlerde kredi kartı ödemelerinizi, fatura …

Banka Eft Saatleri

Banka Eft Saatleri

Banka Eft Saatleri Bir bankadan farklı bir bankaya para gönder işlemine Eft denmektedir. Eft ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir