Pazar , Haziran 23 2024
Evi Kötü, Eski Durumda Olana 25 Bin TL Tadilat Desteği!

Evi Kötü, Eski Durumda Olana 25 Bin TL Tadilat Desteği!

Evi Kötü, Eski Durumda Olana 25 Bin TL Tadilat Desteği! Devlet doğrultusundan yüzlerce değişik sosyal destek, milyonlarca şahsa ödeniyor. Bunlardan biri de barınma desteği. Eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşam sürdüren muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı amacıyla devlet doğrultusundan 25 bin TL’ye kadar destek veriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın barınma yardımı kapsamındaki ödemesinden çoğu birey haberdar değil. Barınma yardımı kapsamında 2019’da 22 bin 413 haneye 80 milyon 120 bin 921 lira katkıda bulundu.

Devletin ekonomik hali iyi olmayan vatandaşlara yönelik sosyal yardımları her geride bıraktığımız gün artıyor. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yalnızca geride bıraktığımız sene asker ailelerine, eşi vefat eden bayanlara ve barınma sıkıntısı yaşam sürdürenlara milyonlarca liralık yardımda bulundu.

Bu yardımlardan çok bilinmeyen barınma yardımı ilgi çekiyor. Bakanlık, barınma yardımı kapsamında 2019’da 22 bin 413 haneye 80 milyon 120 bin 921 lira katkıda bulundu.

Evi Kötü, Eski Durumda Olana 25 Bin TL Tadilat Desteği!

Eşyaya kadar destek

Dar gelirli vatandaşlara uygulanan bu yardım, ailenin yaşadığı evin daha kullanımı kolay duruma getirilmesi amacıyla gerçekleşiyor ve limiti 25 bin liraya kadar çıkıyor. Eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşam sürdüren muhtaç vatandaşlara sağlanan yardım, evlerin bakım-onarımı, betonarme ev yapımı, prefabrik ev yapımı buna ek olarak ev eşyası alımını kapsıyor.

Kişi başına gelir ölçütü 701 lira

Barınma yardımı ödemelerinden faydalanmak isteyen yurttaşların 18 yaşından büyük olması gerekiyor. İkinci şart ise ailenin gelir düzeyi. Bakanlık biriminin yaptığı bildirime göre, aile yardımı ödemeleri amacıyla hane içerisinde birey başına düşen gelirin bu sene amacıyla 701 lirayı aşmaması gerekiyor.

Evi Kötü, Eski Durumda Olana 25 Bin TL Tadilat Desteği!

Örneğin 4 bireylik bir ailede 2.804 liranın altında gelir söz konusuysa evin yenilenmesi sağlanıyor. Bu yardımlar amacıyla kaymakamlıklardaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na müracaat yapılabiliyor.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Kiracılara 1150 TL Kira Yardımı Ödemesi Sürüyor! Sosyal Yardımlaşma Derneklerine Başvuru

Kiracılara 1150 TL Kira Yardımı Ödemesi Sürüyor! Sosyal Yardımlaşma Derneklerine Başvuru

Kiracılara 1150 TL Kira Yardımı Ödemesi Sürüyor! Sosyal Yardımlaşma Derneklerine Başvuru Devletten kiracılara müjde! 2020 …

Bir Yorum

  1. Filiz Altınok

    Evim eski 3senedir inşaat halinde rutubetli bir odada 4tane çocuğumla yaşıyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir