Pazar , Haziran 16 2024
elektrik kaçak ödemesi
elektrik kaçak ödemesi

Yargıtay’ın Kararı Milyonlarca Mağduru Sevindirdi

Yargıtay’ın ‘Elektrik azasından kayıpkaçak parası alınamaz’ kararı, yurttaşın şimdiye kadar ödediği paraların da geri alınmasının yolunu açtı. Bugüne kadar yapılan itirazlar da böylece karşılık buldu.

Yargıtay'ın Kararı Milyonlarca Mağduru Sevindirdi

Emsal kalitesini taşıyan karar neticeyi, üyeler dağıtım firmalarından kayıp-firari kıymetini tahsil edebilecek. Yalnızca 2018 seneyi için yurttaştan alınan para 5-6 milyar lirayı buldu.

elektrikkaçak
elektrikkaçak

Bu değer 36.9 milyon üyeye bölündüğünde, her azanın 2018 seneyi için 162 liralık alacağı olduğu ortaya çıkıyor.
Üstelik yurttaş, elektrik dağıtım işletmelerinden ödediği paraları geriye dönük olarak da arz edebilecek. Yurttaşın geriye dönük 10 senelik alacağını arz etmesi gidişatında ise aza başına alınacak ölçünün bin lirayı geçmesi bekleniyor.

MÜRACAAT İÇİN OPERASYON BASİT Azaların, kayıp-firari parasını alabilmek için Yargıtay’ın son kararını emsal gösterip dağıtım işletmeyi aleyhine dava açmaları gerekiyor.

Azaların, faturaları 2 bin lira altı ise harcayıcı hakem kuruluya fatura meblağına göre, 2 bin lira üstü ise duruşmaya müracaat etmeleri gerekiyor.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir