Pazartesi , Haziran 17 2024
Bankalara Borcu Olanlar Çok Sevineceği Haber! Kredi Kartı Borçlarınızı Erteleyebilirsiniz!

Bankalara Borcu Olanlar Çok Sevineceği Haber! Kredi Kartı Borçlarınızı Erteleyebilirsiniz!

Bankalara Borcu Olanlar Çok Sevineceği Haber! Kredi Kartı Borçlarınızı Erteleyebilirsiniz! Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle hükumet doğrultusundan detaylı ekonomik destek paketleri sunuldu. Salgınla mücadele sürecinde devlet bankaları da harekete geçtiler ve gereksinimi olan vatandaşlara 6 ay ödemesiz 10 bin TL ‘ye kadar düşük faizli kredi sağladılar. Son güzel haber ise özel bankalardan geldi. Ard arda açıklamalar yapan bankalar Covid-19 salgını nedeniyle kredi borçlarında erteleme gerçekleştirdiklerinı bildirdiler.

Hem dünyayı hem de Türkiye’yi ekonomik olarak etkileyen corona virüsüne karşı mücadele devam ediyor. Corona virüsü süreci nedeniyle işleri kötü büyülenen ve ekonomik olarak sorun çeken vatandaşlara hükümet el uzatmış detaylı destek paketleri ile yardımlara başlamıştı. Bu kapsamda devlet bankaları talepte tespit edilen vatandaşlara 6 ay ödemesiz 10 bin TL ‘ye kadar düşük faizli kredi sağladılar. Son olarak bir güzel haber de özel bankalardan geldi.

İş Bankası, Garanti Bankası, Ak Bank ve Deniz Bank ardı ardına gerçekleştirdikleri açıklamalar ile kredi kartı borçlarında erteleme yapabileceklerini duyurdular.

Bankalara Borcu Olanlar Çok Sevineceği Haber! Kredi Kartı Borçlarınızı Erteleyebilirsiniz!

İşte özel bankaların o açıklamaları:

İş Bankası doğrultusundan uygulanan kredi erteleme açıklamasında, “Korona virüs salgını nedeniyle yürüttüğümüz ekonomiye destek paketi kapsamında açık gereksinim kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi taksit ödemeleriniz ile kredi kartı hesap özeti borçlarınızı 3 aya kadar öteleyebilirsiniz. Ek Hesap faiz tahsil gününüzü de aynı kapsamda 3 ay sonra olacak şekilde öteleyebilirsiniz.” İfadeleri kullanıldı.

Garanti Bankası kredi erteleme programı ile alakalı olarak, “Bireysel ve kişi firması sahibi müşterilerimiz; gereksinim, taşıt, konut ve işyeri kredilerinizin faiz oranları değişmeden 3 aya kadar taksit erteleme ve 6 aya kadar vade uzatma işlemlerini Garanti BBVA İnternet – Hesap ve Ürün > Kredi Hesabı aşamasında yer alan “Kredi Erteleme” butonuna tıklayarak süratli bir şekilde yapabilirsiniz. Ertelenen aylar amacıyla hesaplanan faiz tutarı ödeme planınıza eklenecektir, işleminizi yapar iken yeni ödeme planını ve Kredi Hesabı aşamasında yer alan Yardım ve Öneriler alanından kredi erteleme şartlarını incelemeyi unutmayın. Taksit öteleme işlemleri amacıyla sıradaki taksit tarihinizin en geç 31 Haziran olması gerekmektedir. Sıradaki ilk taksit tarihinize bağlı olarak ise en geç 30 Eylül tarihine kadar öteleme yapabilmektedir.” Açıklamasını yaptı.

Bankalara Borcu Olanlar Çok Sevineceği Haber! Kredi Kartı Borçlarınızı Erteleyebilirsiniz!

DenizBank kredi ertelemesi amacıyla, “Bireysel ve ticari müşterilerimizden talep edenlerin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri sahip olunan koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenebilecektir. Mobil, İnternet Şube, ATM, fastPay ve Etkileşim Merkezi üzerinden yapılacak EFT ve havale işlemleri aksi belirtilene kadar bedava olarak gerçekleştirilecektir.

ATM’lerimizden kart ya da QR Kod ile günlük para çekme limiti bedava 5 bin TL’ye kadar yükseltilmiştir. Müşterilerimizin sağlığı amacıyla şubelerde yüz yüze hizmet sunduğumuz mesai saatleri 12.00-17.00 olarak düzenlemiştir.” Açıklamasında bulundu.

Akbank, açıklamasında Bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan ‘a kadar olan ödemelerini, talep olması durumunda sahip olunan koşullarla 30 Haziran ‘a kadar erteleyeceğini belirtti.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir