Pazar , Haziran 23 2024
Yeni yasaklar
Yeni yasaklar

Bugünden itibaren yasak. Ceza var…

Son dakika.. Ankara ve İstanbul Valiliğinden açıklama geldi. Yeni yasaklar geldi ve açıklama yapıldı. İşte ayrıntılar

Ankara Valiliği, koronavirüse karşı piyasa yerleri ve marketlere çocukların girişini yasakladı. Valilikten oluşturulan bildirimde “Koronavirüs ile mücadele kapsamında Ankara il çapında piyasa yerleri ve hiper, süper ve ufak marketler dahil her türlü alış veriş merkezine çocukların girişi yasaklanmıştır” denildi.

Valilik
Valilik

Yasağı dayanak olarak İl Umumi Hıfzıssıha Kurulu’nun 27 Mart tarihli kararı gösterildi. İstanbul Valiliği İl Sıhhat Müdürlüğü, corona virüsüne karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Taksi ve aynısı araçların ya da internet tabanlı uygulamalar (yol dostluğu vb) aracılığı ile şahıssel araçların şehirlerarası toplu ulaşım aracı olarak kullanılmaması kararı alındı. Yeni kararların corona virüsünün solunum yolundan damlacık amacıyla yayılması, cisim yüzeylerinden el ilişkisi gibi yöntemlerle bulaşabilmesi öneme alınarak insanların çok yakın uzaklıkta bir arada bulunarak hastalığın bulaşma tehlikesini artıracağı gerekçesiyle alındığı belirtildi.

Valilik açıklama
Valilik açıklama

ÇOCUKLARA MARKET VE PAZAR YASAĞI

Vatandaşların market ve piyasa bölgelerinde çocuklarıyla dolaşmalarına engel olunması maksadıyla çocukların market ve piyasa yerlerine alınmaması kararı alındı. TÜRKİYE’DEKİ CORONA TABLOSU Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’de günümüz test adedinin 7 bin 641, olay adedinin 1704 ve can kaybının 16 olduğunu duyurdu. Bakanlığın açıklamasına göre, toplam olay adedi 7402, toplam yaşamını yitiren şahıs adedi da 108’e yükseldi.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir