Pazar , Mayıs 26 2024
Banka çalışma saatleri değişiyor
Banka çalışma saatleri değişiyor

Bankaların çalışma iş saatleri değişiyor

Corona virüs dağılması ile beraber bankalar kendi çaplarında tedbirler alırken, Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların mesai saatlerine müteveccih nasihat kararı aldı. İş Bankası, koronavirüs temkinleri kapsamında şubelerindeki gişelerden yarından itibaren saat 12.00-17.00 arasında hizmet verileceğini duyurdu.

Koronavirüsün dağılması ile beraber bankalar kendi çaplarında ihtiyat alırken, Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların mesai saatlerine müteveccih öneri kararı aldı.

TBB’nden bankalara sevk edilen öneri kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak tanımlandı.

Bankalar Birliği’nin açıklamaları şu şekilde:

Toplum sağlığının korunması için, alınan kararlar Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığına ve Dünya Sağlık Örgütü açıklamalarında müşterilerin bankacılık işlemleri sağlıklı bir şekilde yapılması için gerekli önlemleri almaktayız.

Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği İdare Heyeti tarafından, takdiri abonelere ait olmak üzere, nasihat kalitesindeki alttaki kararlar alınmıştır:

Alıcılara doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet ünitelerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak tanımlanmıştır.

İsteyen bankalar, çalışma ve alıcı kabul saatlerini esnek olarak tanımlayabilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet ünitelerinin çalışma ve alıcı kabul saatleri hakkında alıcını bilgilendireceklerdir, şube ve hizmet ünitelerinde yakın temasın ve kalabalık civarın oluşmasının önlenmesine müteveccih zorunlu tebdirler alınabilecektir, yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı yakalanabilecektir, bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan hizmet verilmeye devam edilecektir dedi.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir