Pazar , Mayıs 26 2024
Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi
Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi

Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi

Çin’de ortaya çıkarak binlerce kişinin ölümüne neden olan Korona Virüs, ülkemizde de etkilerini maalesef göstermeye devam ediyor. Bu yazıyı hazırladığımız saatlerde Türkiye’de vaka sayısının 1,236 olarak duyurulduğunu görmekteyiz. Salgın hastalıktan korunma için evde kalınması gerektiğini belirtilmektedir. Genç yaşlı ayrımı olmaksızın herkesin kendisini karantinaya aldığı şu günlerde vakit geçirmek için sizlere film listesi sunmaya çalışacağız. Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi, korona virüse olan bakış açınızı değiştirecektir.

Contagion (Salgın)

Contagion (Salgın)
Contagion (Salgın)

Korona virüsün yarasa çorbasından bulaştığı düşünülüyor. Aynı buna benzer bir virüsün onu edindiği Contagion filmi 2011 yılında vizyona girmiştir. Ölümcül bir virüse sahip yarasa bir domuzu ısırmıştır. O domuzu tüketen insanlarda başlayan ölümcül salgın virüs kısa sürede etkisini göstermiştir. Filmin senaristi senaryoyu yazmadan önce birçok bilim insanı ile görüşmüştür.  Bilim insanlarının vermiş olduğu direktiflere göre hazırlanan film, korona virüs ile nerdeyse aynı olay örgüsüne sahiptir.

Outbreak

Outbreak
Outbreak

1995 yılında vizyona giren Outbreak filmi, oldukça öldürücü bir ebola salgınını konu edinmektedir. Ebola salgının etkilerini gözler önüne seren film, Netflix platformu içerisinde de yer alıyor. Netflix içerisinde en çok izlenen filmler içerisinde yer alan bu filmi kesinlikle izlemenizi öneririz.

28 Days Later ve 28 Weeks Later

28 Days Later ve 28 Weeks Later
28 Days Later ve 28 Weeks Later

28 Days Later filmi 2003 yılında vizyona girmiştir. Ortaya çıkan bir enfeksiyon salgın bir hastalığın oluşmasına neden olmuştur. Enfeksiyon bulaşan kişilerin bir zombiye dönüştüğü bu salgın tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi listenize bu filmi de eklemenizi öneriyoruz.

12 Monkeys

12 Monkeys
12 Monkeys

12 Monkeys filmi, bilim kurgu türünün başyapıtları arasında yer alıyor. 1995 yılında vizyona giren film temelde zamanda seyahati konu ediniyor. 90’lı yıllara zamanla seyahat ederek gelen bazı bilim insanları o dönem baş gösteren büyük bir salgını görüyorlar. Bir salgının ne denli etkiler meydana getirdiğini gözler önüne seren bu film, izleme listeniz içerisinde kesinlikle yer almalıdır.

Carriers

Carriers
Carriers

Türkçesi veba anlamına gelen Carriers filmi, 2009 yılında Hollywood ekibi tarafından çekilmiştir. Filmin senaryosu gereği dünya üzerinde önlenemeyen bir veba salgını başlamıştır. İnsanlığın sonunu getirmeye kararlı olan bu vebanın tedavisini araştıran 4 kahraman salgında büyük işlere imza atmıştır. Bu dört kahramanın hayat ve yolculuk hikayesini konu edinen film, izlenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

World War Z

World War Z
World War Z

Brad Pitt’in başrollerinde yer aldığı bu film 2013 yılında vizyona girmiştir. 190 milyon dolar gibi efsane bir bütçe ile çekilen bu film Karantinada İzlenebilecek En İyi 10 Salgın Filmi arasında belki de ilk sırada yer almalıdır. Dünya üzerinde ortaya çıkan bir virüs salgını insanları zombi hale getirmektedir. Tüm dünyanın bundan etkilenmemesini isteyen bir grup genç hayatta kalmanın yolunu araştırarak ailelerini güvence altında tutmaya çalışıyor.

Flu

Flu
Flu

Güney Kore’de 2013 yılında vizyona giren Flu filmi, H5N1 virüs salgınını konu edinen oldukça kapsamlı bir virüs. Ortaya çıkan bu virüse yakalanan kişiler hayatlarını 36 saat içerisinde kaybediyor. Salgın başkent Seul’a 20 kilometre kadar uzaklıkta olan bir şehirde başlıyor. İnsan kaçakçılığının kullandığı konteynır içerisinde başlayan virüs kısa süre içerisinde tüm ülkeyi esir altına almıştır.

Panic In The Streets

Panic In The Streets
Panic In The Streets

1950’li yılarda ortaya çıkan bir veba salgınını konu edinen bu film, ülkemizden de birçok detay içeriyor. Aslen Kayserili olan bir Rum ailenin çocuğu olan Elias, veba salgını döneminde yaşamıştır. Dünyada büyük ölümlere neden olan veba kontrolsüz bir şekilde ilerlemektedir. Hastalığın kontrolü 48 saat içerisinde sağlanmazsa tüm dünya yok olacaktır.

 

 

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir