Cumartesi , Nisan 20 2024
Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz!

Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz!

Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz! Korona virüs ardından işsiz kalmış vatandaşlarımız ve gerçek manada muhtaç halde olan vatandaşlarımız amacıyla devletimizden yeni bir atılım daha geldi. Bundan bu tür lüzumlu müracaatları yapabilecek olan vatandaşlarımızın tamamına günlük olarak 60 TL para ödenecek.

Korona virüs ardından işsiz kalmış vatandaşlarımız ve gerçek manada muhtaç halde olan vatandaşlarımız amacıyla devletimizden yeni bir atılım daha geldi. Bundan bu tür lüzumlu müracaatları yapabilecek olan vatandaşlarımızın tamamına günlük olarak 60 TL para ödenecek.

Günlük olarak banka hesabına aktarılacak olan 60 TL amacıyla vatandaşlarımızın lüzumlu müracaatları bizzat yapması gerekiyor. Eğer müracaat yapmaz ve takibini yapmaz iseniz günlük 60 TL kazanma fırsatını kaybedebilirsiniz.

Hem de haberimizin detaylarında bahsetmiş olduğumuz şekilde müracaat yapmayanların müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu amaçla haberimizin tamamını dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İşte günlük 60 TL ile ilgili bütün detaylar…

Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz!

İş bulamayan ve işsiz kalmış vatandaşlarımızın tamamına Mesleki Eğitim Kursları doğrultusundan günlük olarak 60 TL ödeme yapılacak. Türkiye’de şu an toplam 6 kentte açılan Mesleki Eğitim Kursları ile ilgili müracaatlar İŞKUR doğrultusundan başlatılmış haldedır. Bugün itibari ile başlayan Mesleki Eğitim Kursları müracaatlarına toplam 250 bin şahıstan çok vatandaşımız müracaat yaptı. Günlük 60 TL verecek olan kursa tek yapmanız gereken yalnızca gün amacıylade 2,5 saat katılabilmek.

Mesleki Eğitim Kursları ortalama olarak 3 ay süresince devam etmektedir ve devam ettiğiniz her gün amacıyla 60 TL kazanabileceksiniz. 90 gün süresince Aralıksız Mesleki Eğitim Kurslarına katılım gerçekleştiren şahıslar toplam 5 bin 400 TL kursa katılma bedeli kazanabilecek.

Mesleki Eğitim Kurslarına müracaat yapmış ve katılım amacıyla hak kazanmış vatandaşlarımızın en çok altı gün kurs alacağı ve günlük en çok 2,5 saat eğitim alacakları bildirildi. Aynı vakitte istihdam garantili kurslara katılacak olan vatandaşlarımız kurs bitiminde İŞKUR doğrultusundan derhal bir işe yerleştirilebilecek. En düşük maaşın ise 3 bin TL olacağı bildirildi.

Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz!

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA BAŞVURU ŞARTLARI!

Mesleki Eğitim Kurslarına müracaat amacıyla şu şartları taşıyor olmanız gerekiyor.:
Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
15 yaşını tamamlamış olmak,
Mesleğin gereklerine makul olarak tespit edilen özel şartlara sahip olmak,
Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,
İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,
Emekli olmamak,
Kurslara katılmama tarafında yaptırım uygulanmıyor olmak.

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI NE KADAR ÖDEME YAPIYOR?

Mesleki Eğitim Kurslarına müracaat yapıp katılmak amacıyla hak kazanan vatandaşlarımız günlük 60 TL kazanıyor. 90 günlük kursa katılım gerçekleştiren bütün vatandaşlarımız ise 90 gün sonucunda toplam 5 bin 400 TL ödeme almış oluyor. Fakat her kurs amacıyla günlük 60 TL kazanılmıyor.

Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 40 TL zaruri gider ödemesi, İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 30 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan şahıslara 90 TL ödeme yapılıyor. Akabinde endüstri pazarında düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan bayanlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor.

Başvuran Tüm Vatandaşa Günlük 60 TL Yapılması Gerekenler! Hemen Başvurabilirsiniz!

Sanayi pazarındaki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları amacıyla aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılıyor. Genel sağlık sigortası primi, İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ödemesi yapılmaktadır.

KURSLARA BAŞVURU NEREDEN YAPILIYOR?

Yeni açılmış olan Mesleki Eğitim Kurslarına müracaatlar yalnızca
KURS BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN  adresinden başvuru yapabilirsiniz.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021

Banka Çağrı Merkezi Maaşları 2021 yılında net banka çağrı merkezi maaşları 4000-4500 arası belirlenmiştir. Ancak …

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Nedir & Nasıl Faydalanılır 2021

İndirim Çadırı Güzel olanaklardan biri de indirim olanakları sunan merkezler. Buralar da gayet yüksek fiyatlı …

Bir Yorum

  1. İhtiyacım Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir