Pazartesi , Temmuz 15 2024
Kredi Borcu Olanlara Müjdeli Haber!
Kredi Borcu Olanlara Müjdeli Haber!

Kredi Borcu Olanlara Müjdeli Haber!

Kredi Borcu Olanlara Müjdeli Haber! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak duyurduğu videoda, bankalara kredi borcu olan vatandaşlara yönelik açıklamasında fahiş faizlerle kredi ertelemesi yapan bankalara sert uyarılarda bulundu. Konu ile alakalı açıklama yapan Bakan Albayrak , kredi erteleme başvurularında faiz alan bankalar ile alakalı olarak gereken neyse yapacaklarını söyledi. Detaylı bilgilendirme haberimizde…

Koronavirüs salgını nedeniyle bankalardan belirtiler Finansal devamlılık paketi kapsamında bankaların kredi borçlarını 3 ay vakit ile ertelediklerini duyurmaları üstüne vatandaşlar erteleme başvurusunda bulunmuştu.

Fakat erteleme amacıyla müracaatte tespit edilen yurttaşların kredi borçlarının ertelerken ek faiz uygulayarak vade ötelemesi gerçekleştirdikleri açıklanmıştı.

Bu mevzuyla alakalı olarak kredileri faizli erteleyen bankaların erteleme başvurusunda tespit edilen yurttaşların faizsiz bir şekilde öteleme yapmaları amacıyla açıklama yapılması bekleniyordu.

Nihayet devlet yönünden mevzu ile alakalı geri dönüş sağlandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Bankalara davette bulunarak yurttaşların kredi ertelemelerinin faizsiz yapılmasına dair davette bulundu.

Kredi Borçları Faizsiz Erteleme Müjdesi

Açıkladıkları Finansal İstikrar Paketi kapsamında kredi borç ertelemesi yapan; Ziraat Bankası, Garanti Bankası, İş Bankası, Eximbank, Halk Bank, Akbank, Yapı Kredi Bankası, TEB, Vakıfbank, QNB Finansbank, Denizbank, Emlak Katılım Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım olmak üzere toplam 14 bankaya olan kredi borçlarının ertelenmesi müjdesi geldi. Faizsiz olarak ertelenecek olan kredi borçları erteleme müjdesini kredihaberler.com Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklama ile duyurdu.

Kredi borçları ertelemede bankalar faiz alıyor mu?

Korona salgını nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar bankalara olan kredi borçlarını ertelemek üzere gittiklerind bankaların borçlarına ekstra faiz uyguladıklarını ve faizli bir şekilde ertelediklerini sosyal medya üzerinden dile getirmiş bu hususta hükümetten açıklama yapılmasını beklemiştir. Vatandaşlardan yönünden gelen sert reaksiyonlar neticesi açıklama yapan Berat Albayrak bildirimde bulundu. Albayrak;

“Vatandaşımızın özel bankalarla hayat sürdürdükleri sıkıntıları biliyoruz. Bu dönemde vatandaşa destek olmasını geçtik, mevduatını bozdurana, kredisini uygulanandırmak isteyene fahiş maliyetler çıkarıldığını duyuyoruz. Bu katiyen kabul edebileceğimiz bir şey değildir. Bu mevzunun titizlikle üstüne gideceğimizi bilmenizi isteriz. Bu dönemde bilhassa bu dönemde kimlerin özel bankaların avukatlığına savunduğunu kredihaberler.com görmenizi isteriz. Uluslararası kurumlardan yardım isteme, ülkeyi nereye götüreceği belli olmayan para basma söylemleri ile dertlerinin ulus olmadığını gösterdiler.”

6 Borç Faizsiz Ertelenecek

Faizsiz olarak erteleme müjdesi dün Ak parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’ tan gelmişti. 6 borç faizsiz olarak erteleneceği ile alakalı yasa öneriyini Meclise yayınlayan AKP 15 maddelik yeni ekonomik önlem paketinin yasalaşarak yurttaşların borçlarının ertelenmesi ile rahat soluk aldıracak planlamaleri gündeme getirmişti.

Mehmet Muş yönünden uygulanan açıklama ile meclise yayılan yeni ekonomik önlem yasa öneriyi ile 6 borç ertelenecek. 6 borç faizsiz olarak ertelenecek. O borçlar ise ;

  • KYK yani Kredi Yurtlar Kurumu kredi borçları,
  • Belediyelerin gelir vergisi tevkifatı ödemeleri,
  • Sosyal sigorta prim ödemeleri 3 ay vakit ile ertelenecek.
  • Tarım satış kooperatifleri birliklerinin, kredi borçları faizsiz olarak 2021 senesine ertelenecek.
  • Yeni yasa öneriyine bankaların gereksinim mevzut ve taşıt kredileri ile Çiftçi Ziraat bankası borç erteleme tasarısı ile çiftçilere
  • kullandırılan tarım kredilerinin de planlama kapsamına alınacağı belirtiliyor.
Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

2 Yorum

  1. hep hikaye anlatıyorlar gerçek bankaya gidince ortaya çıkıyor ziraat bankasına iki ayrı kredi borcum var yaklaşık 23 bin lira yapılandırma için bankayı aradım yoğunluk var mesajla başvur dediler mesajla başvurdum gelen mesajda borcumun birine bir hafta sonra ödeme diğerine 2 ay sonra ödemeye başlamak üzere ertelendiğini yazmışlar borcumuda 30 bine çıkarmışlar bankaya erkenden gittim durumu anlattım bu ne iş diye ordada ana borcun 26 bin taksitli borcun 33 bin dediler üzerine 7 bin koymuşlar ödemede hemen başlıyor adıda esnafın borcuna erteleme olmuş.tefeciler bankalardan insaflıdır her halde bende bankaya tekrar mesaj atıp iptal ettirdim.

  2. Şahin önder

    Ben iş bankasinda kredi kartı borcumu ertelettim yine banka faizini aldı kınıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir