Pazartesi , Temmuz 15 2024
Maliye Bakanlığı'ndan Milyonlarca Borçluya Sürpriz Haber: KYK "Kredi" Borçları Silinecek Mi?

Maliye Bakanlığı’ndan Milyonlarca Borçluya Sürpriz Haber: KYK “Kredi” Borçları Silinecek Mi?

Maliye Bakanlığı’ndan Milyonlarca Borçluya Sürpriz Haber: KYK Borçları Silinecek Mi? Hazine ve Maliye Bakanlığı koronavirüs ile mücadele vakitcinde en yoğun çalışan bakanlıklardan birisi. Çok sayıda alanda yurttaşların mağduriyet yaşamaması adına çalışmalar yürüten bakanlık KYK öğrenim kredisi borçlarına dair de bir ismim atmıştı.

Merak edilen mevzu ise ertelenen borçların silinmesine dair sürpriz bir ilerleme yaşanır mı?

Türkiye’nin koronavirüs önlemleri vakitcinde en çetin mücadeleyi verilen alanlardan birisi de ekonomi oldu. Bu hususta başarılı bir grafik izleyen hükümet işinden ayrılanlara, işsiz kalanlara, bedava izne ayrılanlara işsizlik ödeneği, kısa çalışma ödeneği gibi ödemelerle destek oluyor. Bunun yanısıra devlete uygulanan ödemelerin bir fazlası da ertelendi.

Belediyelerde aldıkları kararla su faturası başta olmak üzere çok sayıda fatura amacıyla borç erteleme kararı aldılar. Bu alanda atılan ismimlardan birisi de KYK borçları amacıyla oldu. Peki bu ismim bir ileri civara taşınır mı? Haberimizde değerlendiriyoruz.

KYK BORÇLARI SİLİNİR Mİ?

Koronavirüs ile mücadele vakitcinde alınan ve uygulamaya giren karar kapsamında KYK öğrenim kredisi borçları 3 ay vakit ile ertelendi. Bu borç erteleme vakitcinde ilaveten vatandaşlar rastgele bir ek ücret masraf ya da faiz ödemesi yapmayacaklar.

Hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK borçlarına dair ertelemenin uzatılmasına dair bir hal oluşursa borçları daha da uzun bir vakit erteleme yetkisine sahip.

Atılan bütün bu ismimlar KYK borcu olan milyonlarca vatandaşı rahatlatırken bu çalışmaların bir ileri ismima taşınmasına dair bir sürpriz yaşanır mı? sorusu merak ediliyor.

Geçmişte uygulanan açıklamalarda KYK öğrenim kredisi borçlarına dair hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hemde Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundular. Yapılan açıklamalarda bu mevzuya dair çalışmaların başladığı ifade edilmişti fakat çalışmaların içeriği ile ilgili bilgi verilmemişti. Bu noktada ise borçların tamamıyla silinmeis, yalnızca faizlerin silinmesi yada daha elastik ödeme imkanlarının sağlanması gibi çözümler basında mevzuşulmuştu.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli Olamayanlara Müjde! Devlet 1500 TL aylık ödeme yapacak!

Emekli olmak vatandaşlar amacıyla 1500 TL ödeme fırsatı geliyor! Nüfus cüzdanıyla müracaat yapan bireyler amacıyla …

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor!

Hemen başvuru yapabilirsiniz! Devlet her ay 900 TL destek veriyor! Ülkemiz de yaşanılan salgın hastalık …

Bir Yorum

  1. İhtiyaç kredisi istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir