Perşembe , Mayıs 30 2024
okul tatileri uzayacak mı?
okul tatileri uzayacak mı?

Okullar ne zaman açılacak, tatil uzayacak mı?

Son gelişmelerden sonra MEB tarafından tatil günleri hakkında bir açıklama yapıldı, Beştepe zirvesinden sonra alınan kararlar peş peşe açıklandı. Nisanda olması gereken ara tatil ön plana alındı. 16 Mart tatilinden itibaren tatiler başladı. Okullar ne zaman açılacak, tatiler uzayacak mı? soruları gelmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan tatil günleri ilk okul ve orta okular için 2 hafta üniversite ve yükseköğrenim okuları için ise 3 hafta karara bağlanmıştı. 

okul tatileri uzayacak mı?
okul tatileri uzayacak mı?

TATİLER UZAYACAK MI?

Prof. Dr. Ateş Kara, Corona Virüs önlemlerine ait DHA’ya söylemede bulundu. Kara, virüsün yayılımının hava sıcaklığı, nem oranı, insanların iç içe kalmaları gibi pek çok etmene bağlı olduğunu bildirdi. Kara, mekteplerin kapalı kalmasının dağılmanın önlenmesinde büyük etmen olduğunu ifade ederek, “Enfeksiyon görülmeye başladıktan sonra mektepleri kapatırsanız enfeksiyondaki eksilme en iyi olasılıkla yüzde 15’te kalıyor. Başka Bir Deyişle 100 olay görecekseniz 85 görüyorsunuz.

Ama enfeksiyon daha görülmeden mektepleri kapatabilirseniz, bu tesir asgari yüzde 45 oluyor. Başka Bir Deyişle 100 hadise yerine en fazla 55 görüyorsunuz, hatta 40’a kadar düşüyor. Bu sebeple Türkiye, ihtiyatları öteki ülkelere göre çok erken, çok radikal biçimde alıyor. Bunun esas emeli, ülkemizdeki hadise görülmesini muhtemel olduğunca ötelemek” diye konuştu.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir