Salı , Mayıs 28 2024
Sokağa çıkma yasağı geldi mi?
Sokağa çıkma yasağı geldi mi?

Sokağa çıkma yasağı ilan edildi mi? Geldi mi?

Çin’de meydana çıkan ve kısa sürede bütün dünyayı etkileri altına alan Malum Salgın (K) niçiniyle Türkiye’de 168 şahıs hayatını kaybetti, vaka adedi 10 bini aştı. Salgının yükselmesi ile eş güdümlü “sokağa çıkma yasağı” tartışmaları gündeme gelmeye başladı.

“Travmaya sebep olmamalıyız” Milliyet’e özel açıklamalarda tespit edilen Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sokağa çıkma yasağı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Salgınla mücadelede lüzumlu her konunun Bilim Kurulu’nda tartışıldığını dile getiren Özlü, “Hangi aşamada hangi tedbiri alacağımızı iyice hesaplamalıyız.

Sokağa çıkma yasağı hakkında
Sokağa çıkma yasağı hakkında

Biz ilk kararları aldığımızda abartıyorlar diyenler vardı. Bugün aynı insan niçin OHAL kararı almıyorsunuz diyorlar. Sonda alınması gereken kararı başta alıp travmaya sebep olmamalıyız” ifadelerini kullandı.

“Vuhan’da yaşam durdu ama ülke geneli çalıştı” Sal*gının ilk meydana çıktığı yer olan Çin’in Vuhan kentini misal olarak gösteren Prof. Dr. Özlü, “Vuhan’da yaşam durdu ama ülke geneli çalıştı ve bu süreci yönetti.

11 milyonluk nüfusu aşağı yukarı 1.5 milyar insan besledi. Çalışmak zorundayız. Birden şarteli indirmek sınırlı bir vakitte gerçekleştirmek lazım. Avrupa’da da geç dönemde yapıldı yasaklar. Bizim halumuzda değillerdi.

Karar mekanizmalarında diğer parametreler de var. Hükümet bunları da öneme alarak kararlar veriyor. Türkiye’nin geldiği nokta iyi bir hal ama ihtiyatlı olmak lazım” diye konuştu.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir