Cuma , Haziran 21 2024
Belde Rize Karantina
Belde Rize Karantina

Son dakika! Rize’de belde ve köyler karantinaya alındı, giriş çıkışlar kapatıldı

Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve bununla yakın ilişkide olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel corona virüsü vakalarının önüne geçebilmek amacıyla karantina altına alındı.

Rize Belde Karantina
Rize Belde Karantina

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden oluşturulan bildirimde şu şekilde denildi:

Söz hususu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölümde bütün evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu belirleme edilen bütün vatandaşlarımızın isimleri alıncak, akabinde sıhhat ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sıhhat kontrolünden geçirecektir.

Semptomu olan her şahıs ya evde mutlak izalosyana alıncak ya da gerek görülürse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.

Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır.

Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde dün corona virüsü nedeniyle 67 yaşında bir bireyin yaşamını yitirdiği, 3 şahısde de virüs belirleme edildiği iddia edilmişti.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir