Pazartesi , Haziran 17 2024
Yeni gelişme, sokağa çıkma yasağı cezası belli oldu
Yeni gelişme, sokağa çıkma yasağı cezası belli oldu

Yeni gelişme, sokağa çıkma yasağı cezası belli oldu

Yeni gelişme, sokağa çıkma yasağı cezası belli oldu. 31 ilde başlayan 2 günlük sokağa çıkma yasağına uymayanlara verilebilecek olan para cezası netleşti. Fırınlar ve Online Uygulamalar Açık Sokağa çıkma yasağı zamanınce fırınlar ve unlu mamul satan işletmeler açık kalmaya devam edecek. Bu işletmelerde çalışan personeller de yasak kapsamında olmayacak.

Online market hizmeti yayınlayan firmalar da bu süreçte yurttaşların greksinimlerini gidermeye devam edecek. Teması mümkün oldukça azaltmak adına ödemelerin temassız bir şekilde yapılması da tavsiye ediliyor.

Yeni gelişme, sokağa çıkma yasağı cezası belli oldu

Sonuç olarak mümkün risklerin en aza indirgenmesi de sağlanmış olacak. Sokağa çıkma yasağının pazartesinden sonra uygulanmaya devam edip etmeyeceği hususu ise henüz meçhul görünüyor. İlk Cezalar Verildi 30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta yaşama geçirilen sokağa çıkma yasağı ardından sokağa çıkan vatandaşlara ceza kesilmeye başladı.

Bu ceza umumu hıfzısıhha kanunu kapsamında kesiliyor. Cezanın tutarı ise 3.150 lira olarak uygulanıyor. Eğer şahıs mukavemet etmeye devam ederse bu halde TCK hükümleri uygulanarak şahıs ile ilgili adli prosedür başlatılıyor. Bu halde ile ilgili dava açılacak olan vatandaşın hapis cezası alması dahi söz hususu olabilecektir.

Hapis cezasının zamanı ise 2 aydan 1 seneye kadar olarak belirlenmiştir.Sokağa çıkma yasağının ilk gününde Edirne, İstanbul ve Adana’da kural ihlali yapanlar görüldü. Bu vatandaşlar polis yönünden yakalanarak evlerine gönderildi. Cezaları da kesilen bu vatandaşlar 3.150 liralık cezayı ödemek mecburiyetinde olacak.

Sokağa Çıkmanın Cezası Ne Kadar?

Fırınlar ve Online Uygulamalar Açık sokağa çıkma yasağı zamanınca fırınlar ve unlu mamul satan işletmeler açık kalmaya devam edecek. Bu işletmelerde çalışan personeller de yasak kapsamında olmayacak. Online market hizmeti yayınlayan firmalar da bu süreçte yurttaşların greksinimlerini gidermeye devam edecek. Teması mümkün oldukça azaltmak adına ödemelerin temassız bir şekilde yapılması da tavsiye ediliyor.

Sonuç olarak mümkün risklerin en aza indirgenmesi de sağlanmış olacak. Sokağa çıkma yasağının pazartesinden sonra uygulanmaya devam edip etmeyeceği hususu ise henüz meçhul görünüyor.İlk Cezalar Verildi30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta yaşama geçirilen sokağa çıkma yasağı ardından sokağa çıkan vatandaşlara ceza kesilmeye başladı. Bu ceza umumu hıfzısıhha kanunu kapsamında kesiliyor. Cezanın tutarı ise 3.150 lira olarak uygulanıyor.

Eğer şahıs mukavemet etmeye devam ederse bu halde TCK hükümleri uygulanarak şahıs ile ilgili adli prosedür başlatılıyor. Bu halde ile ilgili dava açılacak olan vatandaşın hapis cezası alması dahi söz hususu olabilecektir. Hapis cezasının zamanı ise 2 aydan 1 seneye kadar olarak belirlenmiştir.

Sokağa çıkma yasağının ilk gününde Edirne, İstanbul ve Adana’da kural ihlali yapanlar görüldü. Bu vatandaşlar polis yönünden yakalanarak evlerine gönderildi. Cezaları da kesilen bu vatandaşlar 3.150 liralık cezayı ödemek mecburiyetinde olacak.

Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir