Pazar , Mayıs 26 2024
afad deprem
afad deprem

En büyük deprem 7.7 büyüklüğünde!

Dünyada bir çok ülkede afetler olmaktadır. Amerika’da Jeoloji Araştırma Merkezi USGS, Küba’da 7.7 büyüklüğünde bir zelzele alana geldiğini duyurdu. Jamaika, Küba, Belize, Honduras ve Cayman Adaları için yapılan 1 metre yüksekliğindeki tsunami ihtarı kaldırıldı.

AFAD, 7.4 büyüklüğünde alana geldiğini belirttiği zelzeleyle alakalı yaptığı söylemede büyümeleri takip ettiklerini ifade etti.

EMSC bilgilerine göre, zelzele 10 km derinlikte oldu.

TSUNAMİ UYARISI KALDIRILDI

 

Amerikan Jeoloji Araştırma Merkezi USGS zelzelenin büyüklüğünün 7.7 olduğunu duyurdu.

Öte yandan Beynelmilel Tsunami Bilgilendirme Merkezi; Jamaika, Küba, Belize, Honduras ve Cayman Adaları için yapılan 1 metre yüksekliğindeki tsunami ihtarının kaldırıldığına söyledi.

Küba deprem sonras
Küba deprem sonras

“30-40 SANİYE SÜRDÜ”

Sputnik’te yer alan habere göre, Jamaika’nın başşehri Kingston’da, insanlar, zelzelenin takribî 30-40 saniye sürdüğünü söyledi.

AFAD tarafından yapılan söylemede “Küba sarihlerinde alana gelen zelzelenin ardından Dışişleri Bakanlığı ile yapılan görüşme sonrasında rastgele bir destek arzı olmadığı bilgisi alınmıştır” denildi.

afad açıklama
afad açıklama
Rate this post

Hakkında Gökbörü

Gündeme Göz At :)

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi 2021

Hayvancılık Kredisi Hayvancılık kredisi hayvansal üretimde faaliyet gösteren üreticilere sunulan kredi türüdür. Küçükbaş büyükbaş hayvanlarla …

yabanci-ulke-vatandaslari-konut-alirken-875bin-tl-ortalama-ucret-oduyorlar

Yabancı ülke vatandaşları konut alırken 875 bin TL ortalama ücret ödüyorlar

Türkiye vatandaşlarına ve yabancılara satışı gerçekleşen konut fiyatları için son analizlerinde bulunan veriler açıkladı. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir